Architektura ogrodowa: Tarasy drewniane

Tarasy drewniane Piotrków Trybunalski – harmonijne połączenie natury i budownictwa

Tarasy z drewna to rozwiązanie, które idealnie podkreśli walory naszego domu, takie jak elegancja, harmonia, estetyczność, a nawet nowoczesność. Drewno świetnie wkomponowuje się bowiem zarówno w budownictwo klasyczne, jak i nowoczesne.  Dzięki wykorzystaniu najlepszej jakości drewna tarasy drewniane pozostają piękne i odporne na działanie czynników zewnętrznych przez długie lata, a właściwie pielęgnowane drewno staje się w zasadzie odporne na upływ czasu. Dzięki połączeniu konstrukcji tarasu z bryłą mieszkalną tarasy z drewna z łatwością przeciwstawiają się silnym wiatrom czy niesprzyjającej aurze.

Tarasy z drewna egzotycznego czy tarasy z desek kompozytowych? Które wybrać?

Tarasy z drewna egzotycznego to definicja stylu – drewno z samej swej natury od zawsze kojarzone jest z kunsztem, elegancją i dostojnością. Stolarka drewniana zawsze jest modna, przeżywając cyklicznie kolejną młodość, a łącząc się z ekspresyjnością i wyrazistością desek drewnianych z drewna egzotycznego potrafi dać spektakularne efekty wizualne. Drewno z gatunków takich jak bangkirai, ipe czy teak posiada unikalną, wyróżniającą je strukturę, jednocześnie charakteryzując się dużo większą odpornością na wszelkiego rodzaju szkodniki, pleśń i grzyby.

Tarasy z desek kompozytowych to z kolei odzwierciedlenie słowa uniwersalny – dzięki włączeniu w strukturę materiału PCV materiały kompozytowe używane do ich produkcji cechują się sporą możliwością personalizacji – różnorodność wzornictwa i kolorystyki ułatwi ich wkomponowanie w niemal każdą okolicę, a ze względu na swą cenę nie powinny stanowić obciążenia dla budżetu domowego. Najlepiej sprawdzą się one w nowoczesnym budownictwie, stanowiąc jakościową alternatywę dla podłoża betonowego.